V3V man. (lockable) Skillair 300 3/4''ID4570001
SKILLAIR 300 3/4 V3V MANUAL
Weight: 1.104 KGM
Shut-off valve manual (lockable) Skillair 300 coupling 3/4'' (V3V)
| EAN code: | 8024986161816 |
| Short description: | V3V man. (lockable) Skillair 300 3/4'' |
| Quantity per package: | 0 |
| Minimum order quantity: | 0 |
| Unit of measure: | items |
| ZHY_CL0013 | |
| Flow-rate | 4,700.00 l/min |
| Flow-rate at 6 bar DP 0.5 bar (Nl/min) | 03200 |
| Functional denomination | Shut-off valve |
| Max input pressure N | 13.00 bar |
| Max temperature (°C) | 50 |
| Min Input Pressur | 2.00 bar |
| Min temperature (°C) | -10 |
| Product's series | SKILLAIR series |
| Size | 300 |
| Thread type | Cylindrical gas |
| Threaded port | 3/4" |
ATEX 33 - Declaration of conformity Units GS - Skillair - Syntesi
Product conformity declaration - air treatment units
RoHS and WEEE declarations
PED declaration
CONFLICT MINERALS declaration
EAC - Metal Work generic certificate
REACH declaration
EAC - FRL units Metal Work: information letter
istr-Atex34.pdf:cert-Atex-50
Product conformity declaration - air treatment units
RoHS and WEEE declarations
PED declaration
CONFLICT MINERALS declaration
EAC - Metal Work generic certificate
REACH declaration
EAC - FRL units Metal Work: information letter
istr-Atex34.pdf:cert-Atex-50
